Fotowoltaika dla firm

Dystrybutorzy energii nieustannie podwyższają ceny. Podwyżki cen prądu dotykają nie tylko gospodarstwa jednorodzinne ale również przedsiębiorców. Co zrobić, by się przed podwyżkami cen prądu zabezpieczyć? Odpowiedź jest jedna – fotowoltaika dla dużych i małych firm.

Od kilku lat na polskim rynku instalacje fotowoltaiczne zyskują na dużej popularności nie tylko wśród właścicieli domów jednorodzinnych ale również wśród właścicieli przedsiębiorstw, którzy mają dosyć, ciągle rosnących cen prądu. Inwestycja w fotowoltaikę to krok w kierunku niezależności firmy. To, jak dużo firma zaoszczędzi, zależne jest od wielkości zamontowanej instalacji. Instalacja fotowoltaiczna produkuje darmową energię, która pobierana jest ze słońca. Umożliwia tym samym znaczną redukcję kosztów prowadzenia działalności, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska.

Systemy Solarne – ogniwa fotowaltaiczne

Działanie systemu solarnego, który bazuje na ogniwach fotowoltaicznych jest w zasadzie bardzo proste. Ogniwa znajdujące się w panelach słonecznych pod wpływem energii słonecznej ulegają efektowi fotowoltaicznemu, w efekcie czego wytwarzany jest prąd stały. Następnie przy pomocy specjalistycznego inwertera tj. falownika, prąd stały zostaje przekształcony na prąd zmienny, który odpowiada parametrami prądowi dostępnemu w sieci publicznej.

Właściciele przedsiębiorstw, chcąc zaoszczędzić na kosztach montażu fotowoltaiki mogą starać się o uzyskanie dofinansowania planowanej inwestycji. Ilość dofinansowań promujących energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych z roku na rok jest coraz większa. Aktualnie właściciele firm mogą skorzystać z dofinansowania: Program BOCIAN, Regionalne Programy Operacyjne (RPO) oraz Energia PLUS. Kwoty jakie można pozyskać dzięki dofinansowaniu nie są małe, przez co inwestycja zwraca się znacznie szybciej.

Fotowoltaika dla firmy

Decydując się na fotowoltaikę dla firmy warto wziąć również pod uwagę fakt iż, właściciele przedsiębiorstw podobnie jak osoby posiadające dom jednorodzinny, mogą instalację fotowoltaiczną podłączyć do sieci dystrybucyjnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie wykorzystana na własne potrzeby energia, może być odsprzedana do Zakładu Energetycznego po obowiązującej w danym kwartale cenie hurtowej.

Fotowoltaika